Bota

Veteranët thërrasin mbledhje urgjente pas arrestimit të Gucatit

0
veteranet-therrasin-mbledhje-urgjente-pas-arrestimit-te-gucatit

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi që Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka bërë në rrjetin social Facebook.

“Mbledhje urgjente e Kryesisë dhe e këshillit drejtues të OVL UÇK së në ora 15:00”, thuhet në njoftim.

Pas një aksioni në zyrat e veteranëve është arrestuar nga EULEX’i sot kreu i organizatës së veteranëve, Hysni Gucati.

I njëjti është nisur menjëherë për në Hagë. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera