Fun

VIDEO/ 34-vjeçari i dënuar arratiset nga gjykata, polici ‘thyen qafën’ nëpër shkallë gjatë ndjekjes

0

Një ndjekje dramatike është zhvilluar pasi i një i akuzuar për drogë u arratisur papritur teksa u dha vendimi i dënimit.

Ai u largua në mënyrë spektakolare të martën nëpër shkallët e gjykatës dhe më pas në Hillsboro të SHBA-ve dhe e gjitha ngjarja u filmua nga kamerat.

Gjatë ndjekjes, një punonjës policie u rrëzua nëpër shkallë.

Nickolaus Garrison, 34 vjeç, u dënua me gjashtë muaj burg.

Sherifi Donnie Barrera se i akuzuari vrapoi në një korridor, i cili të çon në një shkallë që zbret jashtë sallës së gjyqit.

Garrison doli nga gjykata dhe u arratis, ndërsa polici që e ndoqi përfundoi në spital me brinjë të thyera dhe një tronditje të lehtë.

Lexo të tjera