Rozë

Vin Diesel publikon këngën e parë

0
vin-diesel-publikon-kengen-e-pare

Ylli i filmave aksion publikoi këngën e tij debutuese, “Feel Like I Do”, me producentin muzikor norvegjez Kygo, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

Ritmi i vallëzimit nuk është shumë i shpejtë ose shumë i furishëm, por thjesht i duhuri. Dhe teksti i këngës, në lidhje me një goditje të re, është padyshim i përshtatshëm.

Diesel paralajmëroi këngën në “The Kelly Clarkson Show” javën e kaluar, ku ai foli për dashurinë e tij të vjetër për muzikën.

“Në një vit ku normalisht do të isha në një set filmi, kam pasur një tjetër rrugë krijuese, një mënyrë tjetër për të ndarë me ju zemrën time,” tha Diesel në lidhje me mënyrën se si pandemia e koronavirusit ka vonuar xhirimet e filmit.

Ylli i “Guardians of the Galaxy” ka qëndruar kryesisht në blockbusters, por tha në Instagram se ai ishte i inkurajuar nga fansat të “dilte nga zona e rehatisë (së tij)” dhe më në fund të publikonte disa këngë.

Është hera e parë që babai 53 vjeçar i tre fëmijëve publikon këngën e tij, por fansat e kanë dëgjuar atë duke kënduar më parë.

Videot e tij duke interpretuar karaoke për të realizuar këngë nga Rihanna, Sam Smith, Beyonce dhe Bill Withers kanë qenë në të gjithë internetin për gati një dekadë.

Sigurisht, ai gjithashtu interpretoi një klip të shkurtër të Wiz Khalifa dhe Charlie Puth “See you again” si një përkujtim për mikun e tij të ndjerë Paul Walker në “MTV Movie Awards 2015”.

Kur ishte pyetur më parë për mundësinë që të hyjë në muzikë, ai nuk e kishte përjashtuar mundësinë dhe ja kjo ditë erdhi. /Lajmi.net/

Lexo të tjera