Sport

Vjen stërvitësja e re seksi te Dortmund, Sancho refuzon të largohet te Man United

0

Skuadra gjermane e Dortmund ka emëruar si stërvitëse të vrapimit një prej atleteve më seksi të botës, dhe kjo ka bërë që në rrethet e skuadrës angleze të Manchester United të thonë se po bën gjithçka për të mbajtur në skuadër të kërkuarin prej tyre, Jadon Sancho.

21 vjeçarja Alica Schmidt ka fituar medalje të argjendtë për Gjermaninë në garën stafetë 4×400 në 2017 si dhe ka marrë medalje bronzi këtë vit në olimpiadën e U23-vjeçarëve.

Biondja bukuroshe është quajtur “Atletja më seksi në botë” nga revista australiane ‘Busted Coverage’ dhe nisur të japë sesione trajnimi për yjet e Dortmund në kompleksin e yre sptërvitor.

Ajo performojn vrapime e ushtrime “stretching” dhe është vlerësuar për aftësitë atletike, por prezenca e saj mes shumë burrave ka bërë të lindin shumë thashetheme.

Skuadra e Manchester United kërkon prej kohësh në skuadër anglezin e Dortmund, Sancho dhe emërimi i bukuroshes në skuadër është quajtur prej tyre një “taktikë e ulët”.

Alicia Schmidt is known as the 'World's sexiest athlete'
Schmidt is also a model as well as an athlete

 

Lexo të tjera