Lajme

Vozitëse e zonja 94-vjeçare, mbretëresha Elizabeth II fotografohet në timon të Range Rover’it

0

Mbretëresha britanike, Elizabeth II, ndonëse 94-vjeçe, duket më në formë se kurrë.

Ajo është filmuar së fundmi në timonin e “Range Rover” të saj, për një xhiro rreth fshatit Norfolk.

Me një palë syze të errëta dhe shall në kokë, Mbretëresha dukej e zhytur thellë në mendime ndërsa voziste nëpër rrugët e veshura me pemë.

Muajin e kaluar ajo dhe burri, Princi Philip, 99 vjeç, ndërprenë pushimet e tyre verore në Balmoral me tre javë për të kaluar ca kohë së bashku në Wood Farm, ku Duka i Edinburgut tani jeton vetëm në një shtëpi ‘modeste’ me pesë dhoma gjumi./Express

 

 

 

Lexo të tjera