Bota

Vuçiq: Kryepopi Irinej është në gjendje të rëndë, mjekët po luftojnë

0
vuciq:-kryepopi-irinej-eshte-ne-gjendje-te-rende,-mjeket-po-luftojne

“Kam biseduar me Dr. Goran Stevanoviq, pas intubimit, mjekët po përpiqen ta kthejnë patriarkun dhe të kryejnë kullimin. Ishte e vështirë të parashikohej diçka, duhet të lutemi për shëndetin e tij, “tha Vuçiq.

Siç është raportuar më parë nga Kisha Ortodokse Serbe, “këshilli i përhershëm i mjekëve në prani të mjekëve nga Federata Ruse, duke ekzaminuar Patriarkun Serb Irinej, duke inspektuar analizat laboratorike të bëra gjatë mëngjesit, arriti në përfundimin se përkeqësimi i këtij mëngjesi ishte për shkak të covid.

Lexo të tjera