Sport

WBA 3:3 Chelsea, notat e lojtarëve

0
wba-3:3-chelsea,-notat-e-lojtareve

Kjo ishte një pikë e madhe për londinezët pas një pjese të parë skandaloze.

Vendasi e WBA, patën një pjesë të parë të paharruar, duke shënuar tri gola.

Callum Robinson me dy gola (4’ dhe 25’) dhe Kyle Bartley me një (27’), bënë që WBA të shkoi me epërsi prej 3:0 në pushimin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Chelsea arriti të barazonte rezultatin në 3:3, me golat e Callum Hudson-Odoi, Mason Mount dhe Tammy Abraham.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Lexo të tjera