Sport

Xhiroja e 16-të hapet me derbin FC Prishtina – Feronikeli

0
xhiroja-e-16-te-hapet-me-derbin-fc-prishtina-–-feronikeli

Në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, FC Prishtina pret Feronikelin, në ndeshjen që fillon nga ora 13:00, shkruan lajmi.net.

FC Prishtina në pesë ndeshjet e fundit ka një seri të mirë të rezultateve, me katër fitore dhe një barazim.

Në anën tjetër, Feronikeli numëron dy fitore, dy barazime dhe një humbje.

Ndeshja e parë e zhvilluar mes këtyre dy skuadrave në ‘Rexhep Rexhepi’, është fituar nga FC Prishtina, me rezultat 1:2./Lajmi.net/

Lexo të tjera