Sport

Xhiroja e 28-të e Superligës sjell dy super sfida

0
xhiroja-e-28-te-e-superliges-sjell-dy-super-sfida

Vëmendja kryesore e ditës së sotme do të jetë në Gjilan në stadiumin “Agim Ramadani”, pasi skuadra e Gjilanit pret Feronikelin, raporton lajmi.net.

Gjilani dhe Feronikeli po kërkojnë ‘qetësinë’ në kampionat dhe do të luftojnë vetëm për 3 pikë.

Në anën tjetër, Ballkani do të luajë kundër skuadrës e cila matematikisht ka rënë nga liga, FC Besën.

Të besuarit e Blendi Shkëmbit do të mundohen të marrin fitore dhe të t’i afrohen liderit të Superligës, Dritës./Lajmi.net/

Superliga e Kosovës – Java e 28-të

E shtune – 15:00

Gjilani – Feronikeli

Ballkani – Besa

Lexo të tjera