Sport

Ylli i Real Madridit që e ndryshon skuadrën kur luan nga minuta e parë

0
ylli-i-real-madridit-qe-e-ndryshon-skuadren-kur-luan-nga-minuta-e-pare

Norvegjezi u rikthye të “Los Blancos” pas një sezoni huazim të Real Sociedadi, ku realizoi shtatë gola, transmeton lajmi.net.

Odegaard ishte i përfshirë në 11-shën startuese ndaj Interit, derisa skuadra theu rekord duke kompletuar plotë 796 pasime, numër që u zbrit në 563 ndaj Alavasit, aty ku Odegaard e nisi nga stoli.

Odegaard ka qenë vetëm tri herë titullarë në La Liga dhe sonte (e martë) pritet të nis nga minuta e parë kundër Shakhtarit./Lajmi.net/

Lexo të tjera