Lajme

Ymeri-Kurtit: A është Mimoza Kusari –Lila e përfshirë në krimin e privatizimit të distribucionit të energjisë

0
ymeri-kurtit:-a-eshte-mimoza-kusari-–lila-e-perfshire-ne-krimin-e-privatizimit-te-distribucionit-te-energjise

Ymeri që tashmë është drejtor i Institutit për Politika Sociale “Musine Kokolari”, ka thënë se Mimoza Kusari –Lila ka qenë ministre e Tregtisë dhe anëtare e Komisionit për privatizimin e distribucionit, derisa ka pyetetur Kurtin se është Kusari-Lila e përfshirë në këtë krim.

“Albin Kurti: “Të shitet rrjeti i Distribucionit për 26 milionë euro është krim.” Ndërkohë Mimoza Kusari-Lila, atëbotë ministre e Tr. dhe Ind. e anëtare e Komisionit për privatizimin e distribucionit, është tash kryetare e GP të VV-së. A është kryetarja pjesëmarrëse në krim?”, ka shkruar Ymeri në Tëitter./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera