Sport

“YouTuberi” Jake Paul triumfon ndaj Ben Askren në raundin e parë me nokaut

0
“youtuberi”-jake-paul-triumfon-ndaj-ben-askren-ne-raundin-e-pare-me-nokaut

Askren, që karrierën e tij e ka zhvilluar në MMA, deshi ta provojë fatin në boks, shkruan lajmi.net.

Por, as Jake Paul nuk është bosker profesionist, pasi që ai është personalitet i internetit dhe njihet për videot e tij dhe jetën luksoze që bën.

Por, Paul arriti ta nokautojë Askren në raundin e parë për të fituar duelin.

Sigurisht, Paul më pas mori drejtim në rrjetet sociale, duke përqeshur Ben Askren, në mënyrën e tij siç di, por megjithatë ai arriti të nokautojë 36 vjeçarin me një goditje të mirë.

Më poshtë mund ta shihni momentin e nokautimit të Askren nga Jake Paul./Lajmi.net/

Lexo të tjera