Lajme

Zemaj: Kjo ditë e mirë, nuk guxon të jetë ditë e ngritjes së lakores së infektimeve as në Podujevë, as në Mitrovicën e Veriut

0
zemaj:-kjo-dite-e-mire,-nuk-guxon-te-jete-dite-e-ngritjes-se-lakores-se-infektimeve-as-ne-podujeve,-as-ne-mitrovicen-e-veriut

Zemaj tha se është e domosdoshme që procesi zgjedhor, në çdo vendvotim, të zhvillohet duke i respektuar masat anti-COVID.

Ai kërkoi nga qytetarët që të mos grumbullohen në oborret e shkollave, kurse organet e zbatimit të masave anti-COVID duhet të jenë në krye të detyrës, transmeton lajmi.net.

Postimi i plotë:

Në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut, po zhvillohet procesi zgjedhor për kryetarët e komunave, në mënyrë të rregullt.

Është e domosdoshme që procesi zgjedhor, në çdo vendvotim, të zhvillohet duke i respektuar masat anti Covid.

Bashkë me insepktoriatin vizituam qendrat e vendvotimeve edhe në Podujë edhe në Mitrovicën e Veriut. Aty ku isha, masat anti Covid po respektoheshin, hapësirat ofronin kushtet e duhura për votim.

Por, kërkoj nga qytetarët të mos grumbullohen në oborret e shkollave, ndërsa organet e zbatimit të masave anti Covid, duhet të jenë në krye të detyrës.

Kjo ditë e mirë, nuk guxon të jetë ditë e ngritjes së lakores së infektimeve as në Podujevë, as në Mitrovicën e Veriut!

Jeta e çdo qytetari është prioritet, le të fitojë më i miri. Bashkë ia dalim!

Bartni maskën!
Ruani distancën!
Mbajeni higjienën!

 

 

Lexo të tjera