Lajme

Zemaj: Shpresoj që Maqedonia e Veriut nesër të marrë vendim për lëvizje të lirë

0
zemaj:-shpresoj-qe-maqedonia-e-veriut-neser-te-marre-vendim-per-levizje-te-lire

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për medie, ka thënë se pret që nesër autoritetet maqedonase të lejojnë lëvizjen e lirë të qytetarëve, raporton lajmi.net.

Ai ka thënë se beson që nesër do të merret vendim për heqjen e obligimit për qytetarët për testin PCR.

“Ne kemi punuar në komunikimin rajonal jo vetëm me shtetin dhe homologu tim nga Maqedonia por edhe me vendet e tjera perëndimor shtet më të avancuara e kanë hequr Kosovën nga lista e zezë siç është Zvicra ku i është dhënë mundësia bashkatdhetarëve tanë që të vijnë në Kosovë pas një viti. Besoj që Maqedonia e Veriut nesër do të vendos që të heq obligimin për testin PCR dhe qytetarët të mund të udhëtojnë lirshëm”, theksoi Zemaj. /Lajmi.net/

Lexo të tjera