Ekonomi

Zemaj takohet me Azemin, flasin për punëtorët teknik dhe sigurimit teknik

0
zemaj-takohet-me-azemin,-flasin-per-punetoret-teknik-dhe-sigurimit-teknik

Në këtë takim u bisedua për futjen në listë të benificioneve punëtorët teknik dhe të sigurimit fizik ne institucionet shëndetësore ashtu si janë mjekët dhe infermierët.

Dhe pika tjetër ishte kthimi i këtyre punëtorëve nën ombrellën e shtetit siç kanë qenë para se te privatizohen.

Në një komunikatë për media nga SPSPK, thuhet se ministri Zemaj u zotua se kërkesën e sindikatës do ta shqyrtoj së bashku me kryeministrin Hoti dhe të vinë deri të një vendim adekuat. /Lajmi.net/

Lexo të tjera