Lajme

Zhvillimet në vend, PDK thërret konferencë për media në 20:45

0
zhvillimet-ne-vend,-pdk-therret-konference-per-media-ne-20:45

Sot, Lëvizja Vetëvendosje ka inicuar votimin e Ligjit për Zgjedhje me ndryshime por pa diskutim parlamentar, shkruan lajmi.net.

Lidhja Demokratike e Kosovës më herët ka mbajtur një konferencë për media dhe ka paralajmëruar Kurtin se nëse nuk tërhiqet nga ky ligj vendi shkon në zgjedhje.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i PDK-së krahas situatës së krijuar, kur dihet se ky subjekt politik ka kundërshtuar edhe votimin e Vjosa Osmanit për presidente dhe nuk do të jetë pjesë e seancës ku do të bëhet votimi. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera