Sport

ZYRTARE: Alex Telles është i Man Utd

0
zyrtare:-alex-telles-eshte-i-man-utd

Mbrojtësi i majtë i Portos, Alex Telles do të veshë fanellën e Manchester United këtë sezon.

Ai ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me gjigantin anglez, me mundësi vazhdimi për një vit.

Në 5 sezone sa ka luajtur tek Porto, Telles ka shënuar 26 gola dhe ka dhuruar 50 asistime. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera