Sport

ZYRTARE: Argjentina publikon listën e futbollistëve të ftuar për “Copa America”

0
zyrtare:-argjentina-publikon-listen-e-futbollisteve-te-ftuar-per-“copa-america”

Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të garojë në “Kupën e Amerikës”, transmeton lajmi.net.

Në listën e të ftuarve, mungon ylli i Juventusit, Paulo Dybala, që pati një sezon të vështirë me shumë lëndime.

Argjentina ndeshjen e parë në kuadër të “Copa America” e zhvillon më 14 Qershor kundër Kilit, pastaj do të ballafaqohet edhe me Uruguajin, Paraguajin dhe Bolivinë në fazën e grupeve.

Lista e plotë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera