Sport

ZYRTARE: Bale lë më në fund Realin, kthehet te Tottenham Hotspur

0
zyrtare:-bale-le-me-ne-fund-realin,-kthehet-te-tottenham-hotspur

Gareth Bale është lojtari i dytë nga Real Madrid që i bashkohet skuadrës së Spurs, shkruan lajmi.net.

Anësori uellsian ka zgjedhur të kthehet edhe një herë te Tottenham dhe kësaj radhe vjen si i dyti nga Real Madrid, pas Sergio Reguillon.

Bale kaloi një kohë të shkëlqyer me Real Madrid, por tashmë kthehet fillimisht në formë huazimi. /Lajmi.net/

Lexo të tjera