Sport

ZYRTARE: Dallku largohet nga FC Prishtina

0
zyrtare:-dallku-largohet-nga-fc-prishtina

Armend Dallku nuk është më trajner i FC Prishtinës, transmeton lajmi.net.

Klubi nga kryeqyteti ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me ish futbollistin e Kombëtares shqiptare.

Njoftimi i plotë: 

Prishtina ka ndërprerë bashkëpunimin me Dallkun

Klubi i dëshiron sukses në vazhdim të karrierës

Prishtina ka shkëputur bashkëpunimin me marrëveshje reciproke me kryetrajnerin Armend Dallku.

Dallku, si trajner i Prishtinës, skuadrën e ka udhëhequr në 35 ndeshje zyrtare (72% të suksesit, 23 fitore, 7 barazime dhe 5 humbje me goldallim 73:25) dhe është trajneri më i ri i klubit me trofeun e fituar të Kupës së Kosovës. Ish-kapiteni i skuadrës ka regjistruar si futbollistë i Prishtinës 151 ndeshje zyrtare.

Dallku do të mbetët ndër trajnerët më me autoritet i skuadrës.

FC Prishtina i uron sukses në vazhdim të karrierës. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera