Bota

ZYRTARE: Eris Abedini kompleton transferimin te Granada

0
zyrtare:-eris-abedini-kompleton-transferimin-te-granada

Futbollisti i Kosovës U21, ka bërë një hap të madh në karrierë, duke u transferuar te Granada në La Liga, nga zviceranët e Luganos.

Abedini që është fotografuar me fanellën e skuadrës së re, ka nënshkruar me spanjollët kontratë tri vjeçare.

Kujtojmë se Eris Abedini është pjesë e Kombëtares U21 të Kosovës, të cilës i ishte bashkuar duke u largua pa zhurmë nga Zvicra.

Abedini është pjesë e listës së Kosovës U21 për dy ndeshjet e tetorit, kundër Austrisë dhe Andorrës./Lajmi.net/

Lexo të tjera