Sport

ZYRTARE: Feronikeli dhe Afrim Tovërlani ndajnë rrugët

0
zyrtare:-feronikeli-dhe-afrim-toverlani-ndajne-rruget

Pas ndeshjes, Tovërlani tha që do të propozojë dorëheqjen nga klubi në takim me presidentin dhe kryesinë dhe një gjë e tillë edhe ndodhi.

Pas diskutimeve “Toki” e pa të arsyeshme që kjo ndarje e rrugëve është në të mirë të të dyja palëve.

Tovërlani erdhi te Feronikeli gjatë sezonit të kaluar dhe tani ndërpritet bashkëpunimi pas pesë xhirove të para të sezonit 2020-21.

Ai bëhet trajneri i parë i larguar në këtë edicion të Superligës. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera