Sport

ZYRTARE: Guardiola vazhdon kontratën me Man City

0
zyrtare:-guardiola-vazhdon-kontraten-me-man-city

Është Machester City që përmes një komunikate ka bërë të ditur arritjen e marrëveshjes.

Guardiola, sipas njoftimit të Cityt, ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023.

Kjo do të bëjë që Pep Guardiola të mbetet në ‘Etihad Stadium’ për shtatë vite.

Guardiola ka marrë drejtimin e Manchester Cityt në vitin 2016, dhe deri më tani ka fituar tetë tituj të mëdhenj.

Në të kaluarën, Guardiola ka qenë trajner i Bayern Munich dhe Barcelonës./Lajmi.net/

Lexo të tjera