Lajme

Zyrtari i VV-së i reagon ish-këshilltarit të Thaçit për mos vendosjen e flamurit të Kosovës

0
zyrtari-i-vv-se-i-reagon-ish-keshilltarit-te-thacit-per-mos-vendosjen-e-flamurit-te-kosoves

 

Ajo se çka ra në sy e që është diskutuar edhe në rrjete sociale është se në zyrat e LVV-së është parë vetëm flamuri kombëtar, e jo ai i Kosovës.

Për këtë çështje ka reaguar këshilltari i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Adil Behramaj.

Ai ka thënë se Lajçakun dhe Kurtin i paska bashkuar edhe neutraliteti ndaj flamurit të Kosovës.

“Lajçakun dhe Kurtin i paska bashkuar edhe neutraliteti ndaj Flamurit të Kosovës”, ka thënë ai.

Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar, Arlind Manxhuka nga sekretariati për media i Lëvizjes Vetëvendosje.

Manxhuka ka thënë se janë duke dalë të shqetësuar ata që Kosovës i kanë vendosur fusnotë.

Lexo të tjera